Batumi i okolice

Batumi i okolice

Batumi to przepiękny i dynamicznie rozwijający się kurort nad Morzem Czarnym. Przywita Was wspaniałym klimatem, słynną gruzińską gościnnością, folklorem, malowniczymi okolicami, pyszną kuchnią i znakomitymi winami. Wzdłuż pięknej, długiej nadmorskiej promenady rozciąga się szeroka, kamienista plaża. Batumi słynie z tego co przyciąga najwięcej turystów, czyli plażowania i nocnych uciech w kasynach i klubach, których jest tu chyba najwięcej w całym basenie Morza Czarnego. Wisienką na torcie jest wspaniała wieczorna iluminacja świateł, które przepięknie rozświetlają nocne Batumi. W starym centrum miasta można poczuć klimat francuskiej riwiery z wieloma sklepikami, knajpkami, restauracjami i kawiarniami, a to wszystko w otoczeniu pięknie zachowanych zabytków oraz zieleni.

Atrakcje:

Batumi to nie tylko piękna plaża i ciepłe morze, to miejsce ciekawych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

  1. Delfinarium - w sezonie pokazy odbywają się codziennie, a  w okresie letnim 3 razy dziennie. Dodatkową atrakcją delfinarium jest możliwość popływania z delfinami (opcja dodatkowo płatna). Cena wstępu: ok 7,5 USD/7,5 EUR/15 GEL. Adres: 51 Rustaveli Ave, Batumi (oddalone od nas około 3 km).
  2. Ogród botaniczny  - jeden z największych i najciekawszych ogrodów botanicznych na świecie. Zlokalizowany w miejscu zwanym Zielonym Przylądkiem  ok. 12,0 km od Batumi. Adres: Mtsvane Kontskhi (Green Cape).
  3. Kolej Linowa Argo Cable Car  - niezwykły widok na Batumi, góry i zatokę. Kolejka czynna od godziny 11.00 - 10.00, a w sezonie od godz. 11.00 - 24.00. Bilet w obie strony ok. 2 USD/ 2 EUR/ 5 GEL. Adres: Gogebashvili St, Batumi (oddalona od nas  ok. 5,0 km).
  4. Koło młyńskie - zlokalizowane przy samy morzu, zapewnia piękne widoki na morze, plaże, centrum miasta i pobliskie pasma gór. Koło młyńskie dostarcza niesamowitych wrażeń, gdyż jest wysokie na 55 metrów i z czterdziestoma gondolami.
  5. Centrum handlowe Metro City - zlokalizowane jest ok. 200 m od nas, adres: Lech and Maria Kaczynski St, Batumi.
  6. Muzeum Archeologiczne - adres: 77 Chavchavadze St, Batumi  (oddalone od nas około 3 km).
  7. liczne kasyna np. Casino International Batumi - adres: 40, Rustaveli Ave, Batumi (oddalone od nas około 3 km).

 

Okolice Batumi:

  1. Gonio - turystyczna nadmorska miejscowość, znacznie mniejsza od Batumi - oddalona o około 12 km. Gonio posiada dużą plażę w bezpośrednim sąsiedztwie gór, która nie jest tak licznie oblegana przez turystów jak w Batumi. Warto tam również zwiedzić dobrze zachowaną rzymską fortyfikację.

 

Galeria: